Ögrenci ve Çocuk Projeleri

Koç Holding Destegiyle Üniversite Ögrencileri Bienali Geziyor
Türkiye'de okuyan üniversite ögrencileri ögrenci kimliklerini göstererek Bienal mekânlarini ücretsiz gezebilecekler.

Katilim için, AKM ve Antrepo binalarinda bulunan "Koç Holding Destegiyle Üniversite Ögrencileri Bienali Geziyor" projesi standlarina gelen ögrencilerin üniversite ögrenci kimliklerini yeterli olacaktir.

Koç Holding Destegiyle Çocuklar Bienal ile Tanisiyor
Pace Çocuk Sanat Merkezi ile birlikte gelistirilen bu proje ile çocuklarin müze/galeri kültürünü gelistirmek, çagdas sanata olan ilgilerini artirmak , onlari bazi temel sanat terimleri ve kavramlari ile tanistirmak ve sanati kesfetmelerine olanak tanimak hedefleniyor. Çocuklar sanati kesfetmekle kalmiyor, gördükleri yapitlardan esinlenerek atölyede kendi çalismalarini yaratma firsatini yakaliyorlar.

Programin Içerigi
Programa katilan çocuklar 6-7, 8-11 ve 12-14 olmak üzere 3 yas grubuna ayriliyor. Yaklasik iki saat süren her grup çalismasi 4 asamadan olusuyor.

Tanisalim-Taniyalim-Hazirlanalim: Sanatçi egitmen ve ekibi çocuklarla tanisiyor, çocuklar bienal hakkinda bilgi ediniyor ve eglenceli bir mini ön hazirlik yapiyorlar.

Gez-Gör-Kesfet: Çocuklar, sanatçi egitmen ve ekibinin Bienal sergisinden seçtigi yapitlar üzerinde konusarak beraberce çalismalari kesfediyor.

Haydi Biz de Yapalim-Yaratalim: Antrepo No.3'te hazirlanan atölyede, çocuklar kesfettiklerinden esinlenerek özgürce yaratma sansini yakaliyorlar. Seçilen sanat aktiviteleri üç degisik yas grubuna uygun olacak sekilde farklilik gösteriyor.

Bienal Albümü: Egitim programina katilan her çocuk, Bienal'e yönelik duygu, düsünce ve deneyimlerini mini bir resim/amblem/simge olarak gerçeklestiriyor. "Koç holding destegi ile çocuklar Bienal ile tanisiyor" programina katilacak çocuklardan kendi portre fotograflarini (vesikalik gibi) getirmelerini rica ediyoruz.

Egitim Programinin Dili
Egitim programi Ingilizce ve Türkçe olarak uygulanacaktir.

Egitim Atölyesi
Egitim atölyesi 3 numarali Antrepo'da konumlandirilacaktir.

Tarihler
Egitim programi, 9 Eylül'den Bienal sonuna kadar; 1-7 Ekim tarihleri arasinda haftada 6 gün, diger haftalar ise haftada 2 gün olmak üzere, günde 2 grup olarak uygulanacaktir.

 

1. Grup 2. Grup
Cuma 10.00-12.00 12.30-14.30
Pazar 12.30-14.30 15.00-17.00


Katilim
Gruplar maksimum 20 kisiden olusacagi için rezervasyon önceligi gözetilecektir.

Rezervasyon
Betül Akman 0 212 334 07 93 (hafta içi 9.30-17.30).